PUURID

Meie tootevalikust leiate erinevad puurid mille abil puurida auke klaasi, metalli ja puitu. Klaasipuurid on abiks aukude puurimisel klaasi, keraamikasse ja muudesse sarnastesse materjalidesse. Klaaspuuride kõvasulamist ots lõikab kergesti klaasi ja keraamikat ning tema 1/4″ kuuskantsaba sobib ka kinnitamiseks kruvikeeraja külge. Peamine erinevus klaaspuuri ja puidu-või metallipuuri vahel on see, et klaaspuur on kõvasulamist otsikuga, ei ole spiraalse kujuga, mis puurimisel ei juhi puuritavat materjali august välja laastudena nagu puupuuri või metallipuuri puhul. Klaaspuur vastupidi muudab puuritava materjali peeneks tolmuks mis tuleb puurimisel august eemaldada parimaks, kvaliteetsemaks tulemuseks.

Tavalised metallipuurid sobivad hästi pehmete metallide, näiteks vase ja alumiiniumi puurimiseks. Kuid kõvade metallide, näiteks roostevaba terase puhul on kõige parem kasutada HSS puuriotsikud. HSS-märgis näitab, et metallipuur on valmistatud kõvemast materjalist sisaldades koobaltit ja tänu sellele on otsik tugevam ning kestab kauem. Puidupuurid on abiks aukude kiireks ja kvaliteetseks puurimiseks puitmaterjali kus puidupuuridel ei ole vahet kas tegemist on pehmema või kõvema puitmaterjaliga. Puidupuuriga saame augu alati puuritud olenemata mis liiki puitmaterjaliga on tegemist. Üks on kindel, et nagu ei sobi metallipuur puidu puurimiseks, ei sobi ka puidupuur metalli puurimiseks ja seda ikka selleks, et puuri eluiga oleks pikem ja töötulemus oleks kvaliteetsem.

Registreeru kliendiks Registreeru kliendiks
Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamisega ja isikuandmete töötlemise tingimustega nagu on kirjeldatud meie Küpsiste kasutamise- ja privaatsuspoliitikas.