Kaubamärk VIKING

VIKING on Stihl AG & Company gruppi kuuluv kaubamärk, mis loodi 1981 aastal Austrias. Hoolimata sellest, et STIHL organisatsiooni peakorter asub Saksamaal Waiblingenis, on VIKING kaubamärgi toodete loomine jäänud ajalugu austades, tänaseni Austriasse. Üle 30 aasta pikkuse kogemusega ettevõtte tootevalikust leiab laia valiku profiessionaalseid aiandusseadmeid, mis on usaldusväärsed ja innovaatilised.

Oksapurustaja, muruõhutaja, mullafrees, murutraktor, robotniiduk, muruniiduk – need on tooted, mida võib turul VIKING kaubamärgi alt leida.

 

Juba esimesed tooted erinesid turulolevatest oma kasutajasõbraliku disaini ja vastupidavuse poolest. Need märksõnad iseloomustavad VIKING tooteid ka tänasel päeval. Innovaatilised tehnilised lahendused, mida on korduvalt testitud, muudavad VIKING tooted ülimalt käepärasteks nii kodukasutaja kui ka professionaali jaoks. Ettevõte alustas esialgu vaid oksapurustaja tootjana, kuid kiirelt saadi aru, et seistakse õigete põhimõtete eest ning juba kolme aasta pärast alustati ka muruniidukite tootmisega.

 

 

Revolutsiooniline muutus toimus ettevõtte jaoks 1992 aastal kui ühineti STIHL Group-ga. Dr. Nikolas Stihl juhtimisel täiustati tootevalikut ja avati tänapäevane arenduskeskus vaid 4 kilomeetri kaugusele organisatsiooni senisest asukohast.

 

Töötajasõbralik töökeskkond ja Saksamaale omane täpsus on viinud ettevõtte muuhulgas ka mitmekümnete auhindade võitmiseni. Igal aastal koguneb sõltumatu žürii, et hinnata parimaid turul müüdavaid seadmeid ning võime olla kindlad, et VIKING on igal aastal võitjate hulgas. Auhindu on saadud muuhulgas võistlustelt: Red Dot, Plus X, iF Design.